Умови отримання

Правом на отримання пільгового довгострокового кредиту на будівництво (реконструкцію) або придбання житла користуються:

Строком до 20 років, але не більше, ніж до досягнення одним із подружжя пенсійного віку:

-         сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 40 років включно;

-         неповна сім’я, в якій мати (батько) віком до 40 років включно має неповнолітніх дітей (дитину);

-         одинокі громадяни віком до 40 років включно.

Надання кредиту здійснюється за умови:

- перебування кандидата на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (у разі наявності), або у кандидата відсутнє у власності житло, або кандидат має у власності житло, житлова площа якого на одну особу не перевищує 13,65 кв. метра;

-   підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

     -  унесення кандидатом на свій особистий рахунок в банку-агенті не менше 6% розрахункової вартості будівництва (реконструкції житла) або придбання, та понаднормативної вартості об’єкта кредитування. За бажанням кандидата розмір власного внеску може бути збільшено.

Позичальник, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі облікової ставки Національного Банку України плюс три відсотки, встановленої на момент укладання кредитного договору, але не більше шести відсотків (6%) річних. Відсоткова ставка за користування кредитом є фіксованою і не переглядається протягом усього терміну дії кредитного договору.

Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) або придбання житла визначається Держмолодьжитлом, виходячи з нормативної площі, яка становить  21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метрів на сім’ю, при цьому площа житла, що придбавається сім’єю з однієї особи (одинока особа) становить не більше як 52,5 кв. метрів загальної площі (для Програми СМТГ) та виходячи з норми 52,5 кв. метра на одинокого громадянина України чи сім’ю з двох осіб та 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї (для Регіональної програми) (далі – нормативна площа), вартості будівництва (реконструкції) або придбання житла за цінами, що діють на час укладення кредитного договору, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати його опосередкованої вартості, що склалась в Сумській області, та встановлюється відповідним наказом Міністерства розвитку громад та територій України, помноженої на коефіцієнт 1,3 (розрахункова вартість).

У разі  перевищення  нормативної  площі  та/або розрахункової вартості будівництва (реконструкції) або придбання житла, встановленої кредитним договором,   позичальник   сплачує  за  власний  рахунок  вартість будівництва  (реконструкції)  або придбання понаднормативної  площі житла та/або різницю  між  фактичною  вартістю  житла  і вартістю, установленою кредитним  договором.

Якщо вартість об’єкта кредитування перевищує вартість житла, обчислену виходячи знормативної  площі  та опосередкованої вартості 1 кв. метра спорудження житла,  позичальник сплачує різницю разом з першим внеском.

Додаткові витрати на добровільне страхування від нещасного випадку та обов’язкове страхування нерухомого майна (нерухомості), що є предметом іпотеки від ризиків випадкового знищення або псування позичальник сплачує самостійно за власний рахунок у строки, встановлені в кредитному договорі.  

Сума кредиту може змінюватися у разі зміни фактичної площі збудованого (реконструйованого) житла, що підтверджується технічним паспортом, отриманим від бюро технічної інвентаризації. У зв’язку з цим виконуються додаткові розрахунки та вносяться зміни до кредитного договору.

Істотні характеристики послуги (відповідно до Регіональної програми молодіжного житлового кредитування на 2024-2026 роки в Сумській області)

Істотні характеристики послуги (відповідно до Програми молодіжного житлового кредитування Сумської міської територіальної громади на 2022-2024 роки та Порядку надання пільгового довгострокового кредиту на будівництво (реконструкцію) або придбання житла за рахунок бюджету Сумської міської територіальної громади)

ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

За невиконання або неналежне виконання взятих на себе зобов’язань за кредитним договором, Сторони несуть відповідальність в порядку та на умовах, обумовлених чинним законодавством України з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про споживче кредитування» та кредитним договором.

Нарахування пені здійснюється щоденно за методом «факт/факт» за період з дня виникнення простроченої заборгованості за Кредитом по день сплати зазначеної заборгованості, але не більше 15 відсотків суми простроченого платежу.

У разі невиконання Позичальником умов пункту 4.3.14. кредитного договору в порядку, визначеному кредитним договором, Позичальник сплачує пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України, яка діяла у період, за який сплачується пеня, від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення.

Нарахування пені здійснюється щоденно за методом «факт/факт» за період з дня не виконання Позичальником умов пункту 4.3.14. кредитного договору по день сплати заборгованості в розмірі визначеному пунктом 4.3.14. кредитного Договору, але не більше 15 відсотків суми простроченого платежу.

Сплата пені здійснюється шляхом зарахування коштів на відповідні рахунки Кредитора в розмірі, вказаному в п. 5.2. кредитного договору, одночасно з погашенням відповідних сум заборгованості За невиконання або неналежне виконання вимог пунктів 4.3.2., 4.3.8., 4.3.10-4.3.12., 4.3.15, .4.3.17-4.3.20. кредитного договору, Кредитор має право вимагати від Позичальника, а Позичальник зобов’язаний на таку вимогу сплатити штраф на рахунки Кредитора у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний випадок порушення. Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахованої за порушення зобов’язань Позичальником на підставі цього Договору не може перевищувати половини суми Кредиту, одержаної Позичальником за кредитним договором.